Bezpieczna nawierzchnia

IMG_4461
IMG_9082
20170411_153431
peru-fallschutz-2
IMG_6598_salzwedel_spielflaeche
Kadan, CZ (2)
J2532_Bydgoszcz_PL
ballspielplatte_2
Gecko, Ostrava, CZ
IMG_6260
IMG_6580
IMG_9817
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Nawierzchnia bezpieczna z płyt z gumowych dostarczanej przez renomowanych firm oferuje doskonale gwarancja uzyskanie i długoterminowy utrzymanie projektowany poziom bezpieczeństwa. Dużo mniej niż przy nawierzchnia wylewanej jakość nawierzchni jest zależny od umiejętności wykonawcy. Educarium od prawie 15 lat reprezentuje niemiecka firma Kraiburg Relastec, producent produkty pod marką EUROFLEX. Kraiburg Relastec to najstarszy i największy producent płyt gumowych na place zabaw w Europie.

Dlaczego płyt gumowych zamiast nawierzchnia wylewana?

Nawierzchnia wylewana wygrywa z płyt, jeżeli chodzi o możliwości projektowanie. Płyty wygrywają, jeżeli chodzi o wytrzymałość i bezpieczeństwa. Przy nawierzchnia wylewana bardzo dużo zależy od wykonawca nawierzchnia, która wybiera granulaty, kleje oraz wykonuje na miejscu nawierzchni w zmiennych warunkach pogodowych, co ma sporo wpływ na jakość pracy. Nigdy jednak wykonawca nawierzchnia wylewana będzie w stanie uzyskać standardowe warunki, takie jak panują w hala produkcyjna. Wykonawcy tez wszyscy małe firmy, które mogą mieć dobrą renomą, ale i tak u nich ryzyko szukanie kompromisów jest dużo większy niż u międzynarodowa firma, które w dbanie o swojej marki nie może nagle zastosować tańszych składników.

Najważniejsze zalety EUROFLEX

Bezpieczne dla dzieci

Wszystkie produkty EUROFLEX są produkowane zgodnie z normą EN71-3. Jest to międzynarodowa norma, która ustala poziom migracji różnych chemikaliach w zabawki dla dzieci. Oczywiście spełniają również norma EN1176, dot. bezpieczeństwa placów zabaw. Kraiburg zagwarantuje dodatkowo, ze nawierzchnie układane z ich płyt będzie spełnił normy na całej powierzchni w okresie praktycznego użytkowanie w czasie trwanie gwarancja fabryczna (to znaczy, nie tylko mierzone w laboratorium).

Doskonale się montują

Jako doświadczona wykonawca nawierzchnia z płyt spróbowaliśmy w naszej historii płyty z różnych producentów. Zawsze wróciliśmy do płyt Euroflex, ponieważ decydowanie łatwiej się montują od płyt innych producentów. Powodów są różne: fabrycznie zamontowane kołki, dokładnie trzymanie się wymiarów, brak resztki stal z opon (co psuje noży i piły ale również jest niebezpieczny dla użytkowników)

Doskonale się trzymają

Szczególnie płyt EPDM od niektórych producentów maja tendencja odkształcenia się pod czasie. W płytach Euroflex ten efekt nie ma miejsce. U prawie każdego konkurenta za klej odporny na promienia UV trzeba dopłacić, w płyty Euroflex EPDM taki klej jest standard.

Można płyty oddać do fabryki na koniec zyciu

Koszty utylizacji odpady ciągle rośną. Płyty Euroflex można na przy renowacji placu zabaw (za naście lat) bezpłatnie oddać firmy Kraiburg celem przerobienia w innych produktach. To z nawierzchnią wylewaną nie jest możliwy, ponieważ dolna warstwa guma jest mieszaną z podbudową. Kraiburg też nie akceptuje płyt z innych marek.

Dla mniejszych placów zabaw tańszy rozwiązanie

Koszty wykonanie nawierzchnia z płyt i nawierzchnia wylewana są w praktyce podobne. W przypadku zastosowanie płyt Standard (SBR) to płyt z reguły są tańsze. Płyty też można montować w nieco trudniejszych warunkach pogodowych, co daje im szczególnie w zimie zalety. Nawierzchnia z dobrej jakości płyt EPDM jest z reguły droższe od nawierzchnia wylewana EPDM. Nawierzchnia wylewanej z samej SBR w Polsce praktycznie nie jest zamontowana.

Płyty SBR czy EPDM?

Wiele projektanci wybierają jako standard nawierzchnia EPDM do ich projektów. Dużo tańsze są jednak płyty SBR. Czym płyty EPDM i SBR się róznią? Przede wszystkim kolorem. Płyty SBR są dostępne w ograniczony ilość kolorów (czerwony, zielony, szary i czarny). Płyty EPDM tez są wykonane z SBR, tylko górna warstwa (1 cm w przypadku płyt Euroflex) jest wykonana z EPDM, barwione w masie i dostępne w dużo większy ilość kolorów. Druga róznica to zachowanie koloru w trakcie użytkowanie. Płyty SBR ściemnieją, bo ściera się kolorowy klej z góra płyt i przez to widoczne będzie czarny granulat gumowy. Płyty EPDM tez się ścierają, ale ponieważ są barwione w masie nie daje to widocznych efektów aż do ścieranie cały warstwy EPDM.

Poziom ścieranie płyt SBR jest z reguły niewielkie, niezależny od marki. Poziom ścieranie w płytach EPDM może się znacznie różnić pomiędzy markami płyt. Wiele rodzajów płyt nie są produkowane z klejem odporne na UV, co może spowodować znaczne zmiany koloru w trakcie użytkowanie.

Jeżeli główny cel inwestor jest bezpieczeństwa użytkowników, to decydowanie zalecamy płyty Euroflex SBR jako ekonomiczny i długotrwały rozwiązanie.