Bezpieczna nawierzchnia

IMG_4461
IMG_9082
20170411_153431
peru-fallschutz-2
IMG_6598_salzwedel_spielflaeche
Kadan, CZ (2)
J2532_Bydgoszcz_PL
ballspielplatte_2
Gecko, Ostrava, CZ
IMG_6260
IMG_6580
IMG_9817
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Najtrwalsze rozwiązanie na nawierzchnię bezpieczną to bez wątpliwości płyty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD. Dają one najlepszą gwarancję utrzymania poziomu amortyzacji przez wiele lat po montażu. Dzięki czterdziestoletniemu  doświadczeniu producenta płyty te trzymają formę, nie kruszą się, doskonale się je montuje i świetnie odprowadzają wodę po deszczu. Są produkowane w warunkach kontrolowanych przez największego producenta tego typu produktów w Europie.

Płyty EUROFLEX® STANDARD absorbujące upadek, gwarantują ci najwyższy standard bezpieczeństwa na placach zabaw: pod bujakami, ślizgawkami, huśtawkami, drabinkami i innymi urządzeniami zabawowymi. Płyty Euroflex Standard również są idealnymi rozwiązaniami do urządzeń fitness, na Street Workout, place do kalisteniki.

Najwyższe bezpieczeństwo i długa żywotność, dzięki jednorodnej, trwałej i elastycznej budowie naszych płyt amortyzujących upadek.
Płyty wykonane są zgodnie z normą EN 1176, mają atest PZH oraz są zgodne z normą EN71-3. Dzięki temu dzieci są nie tylko bezpieczne pod względem amortyzacji, ale również jeżeli chodzi o skład chemiczny.
Producent gwarantuje, że nawierzchnia Euroflex zachowuje swoje cechy amortyzujące podczas całego okresu gwarancji.
Półokrągłe wypusty na spodniej stronie płyt doskonale odprowadzają  wodę deszczową.
Możliwy montaż na istniejącej już powierzchni tj. betonie, asfalcie lub na niezwiązanej, odpowiednio zagęszczonej podbudowie z kruszywa (nie na piasku).
Płyty są fabrycznie przygotowane do łączenia kołkami. Dzięki temu są łatwe i tanie w montażu, nie trzeba używać kleju.
Płyty są odporne na wysuwanie lub próby demontażu przez wandali.
Są łatwe w obróbce, co idealnie pozwala dopasować je do stelaży urządzeń zabawowych.
Wysoka przepuszczalność wody pozwala na korzystanie z placu zabaw natychmiast po deszczu.
Szeroki wybór dodatków pozwala na perfekcyjne dopasowanie nawierzchni do narożników, krawędzi i obrzeży.

Nawierzchnia SBR w kolorze szarym

Dzięki długiej żywotności i niskim kosztom utrzymania płyty absorbujące upadek EUROFLEX® oferują ekonomiczne rozwiązania do najróżniejszych celów.

Można je montować także:

w centrach handlowych
na korytarzach w pomieszczeniach użyteczności publicznej,
w domach opieki i centrach rehabilitacji,
na tarasach,
przy basenach,
na boiskach szkolnych,
pod urządzeniami sportowymi.

EUROFLEX SOFT SYSTEM

Dla nawierzchni o grubości ponad 7 cm proponujemy nawierzchnię typu Soft System. Dzięki innowacyjnej metodzie dwuwarstwowej uzyskujemy jeszcze lepszy poziom amortyzacji i jest to odczuwalne na powierzchni. Dzięki technologii Soft System montaż płyt dla wyższego poziomu nawierzchni jest prostszy, a efekt końcowy ładniejszy.

 Przykład montażu płyt na skarpie

Rozwiązania nietypowe

Wykonywaliśmy płyty na skarpach, w centrach handlowych, na dachach budynków, a nawet na ścianach. Jeżeli masz nietypową sytuację i myślisz o rozwiązaniu, to jest bardzo prawdopodobne, że coś podobnego już robiliśmy. Najlepiej zadzwoń i razem poszukamy rozwiązania.

Dane techniczne

Płytki absorbujące EUROFLEX® Standard

Materiał: granulat gumowy pochodzący z recyklingu; kolorowy klej poliuretanowy

Kolory: czerwony, zielony, czarny, szary

Certyfikat TÜV (EN 1176, EN1177), certyfikat zgodności z EN71-3, atest PZH

Wymiary (mm)
Waga (kg/szt.) Maks. wys. upadku
500x500x30 ok. 5,2 100cm
500x500x40 ok. 6,5 120cm
500x500x45 ok 13 150cm
500x500x55 ok. 8,1 160cm
500x500x60 ok. 9,0 170cm
500x500x70 ok. 10,4 210cm
500x500x80 ok. 12,0 240cm
500x500x(60+20) SoftSystem ok. 9,3 260cm
500x500x(70+20) SoftSystem ok. 10,7 300cm

 

Pobierz karta techniczna Pobierz instrukcja montażowa

 

Kolory

Płyty standard są dostępne w 4 kolorach: czerwone, zielone, czarne i szare. Ponieważ do produkcji mat używany jest granulat gumowy pochodzący z recyklingu, to możliwe są drobne różnice w kolorach płyt.

bezpieczna nawierzchnia SBR Euroflex

Maty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD są produktem pochodzącym z recyklingu opon. Ponieważ występują drobne różnice w materiałach surowcowych, to kolory płyt mogą posiadać nieznaczne różnice.

Zależnie od intensywności użytkowania nawierzchni EUROFLEX® STANDARD jest możliwy pewien poziom ścieranie się płyt. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo, ściera się jedynie górna warstwa kleju z farbą. W końcowym efekcie płyty mogą stać się ciemniejsze, ponieważ może zacząć pojawiać się czarny granulat w nawierzchni. Taki efekt nie nastąpi w płytach EUROFLEX® EPDM. Płyty Euroflex EPDM są dodatkowo dostępne w dużo większym wyborze kolorów.

Montaż

Montaż płyt amortyzujących Euroflex musi być wykonywany na twardej powierzchni, najlepiej z kruszywa łamanego, ponieważ zagwarantuje to dobry odpływ po opadach deszczu. Montaż na innych powierzchniach również jest możliwy, pod warunkiem, że jest dobre odwodnienie pod matami. Płyty można zamontować na nawierzchni istniejącej, np. na betonie, na asfalcie lub na kostce brukowej. W takim przypadku należy zamontować przy wejściu na plac zabaw obrzeże skośne.

Przy montażu na przygotowanej podbudowie zalecamy zastosowanie krawężników gumowych, szczególnie przy przejściach do nawierzchni trawnikowej lub piaskowej: unikniemy wtedy niebezpiecznych sytuacji na łączeniach tych dwóch rodzajów nawierzchni.

Obrzeże skośne przy montażu na istniejących nawierzchniach

Płytki ozdobne oraz figury ożywią każdy plac zabaw