Bezpieczna nawierzchnia

IMG_4461
IMG_9082
20170411_153431
peru-fallschutz-2
IMG_6598_salzwedel_spielflaeche
Kadan, CZ (2)
J2532_Bydgoszcz_PL
ballspielplatte_2
Gecko, Ostrava, CZ
IMG_6260
IMG_6580
IMG_9817
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jaki rodzaj nawierzchnia bezpieczna ci interesuje? (2)

Ciekawa alternatywa dla nawierzchni gumowe to sztuczna trawa. Jest to rozwiązanie, który da plac zabaw zupełnie innych charakter niż gumy. Lepsze jakości trawa wyglądają już bardzo podobna do naturalnej trawy, ale maja w porównanie do naturalnego produktu decydowane zalety.

Uzyskanie wysoki poziom amortyzacji

Dzięki zastosowanie mat amortyzujących pod trawę, możemy uzyskać do 3 metrów wysokość upadku, więc sztuczna trawa nadaje się pod wszystkich standardowych urządzeń zabawowych.

Naturalny wygląd

Szczególnie ważne w parkach a jeszcze bardziej w przypadku parków pod ochrona konserwatora zabytku. Z trawą sztuczną możemy zrealizować plac zabaw, które się lepiej komponuje w otoczeniu.

Wysoka trwałość

Dobra jakość trawa sztuczna ma podobny poziom trwałości do nawierzchnia gumowej. Nawet przy intensywnej użytkowanie wytrzymuje przez wiele lat.

Nie zmienia kolorów

W przeciwieństwu do wiele płyt gumowych EPDM, to trawa sztuczna jest z reguły bardzie odporna do promienia UV. Dzieki temu dłużej utrzymuje ładny wygląd. Dużo trudniej (i droższy) jest uzyskanie specjalnych wzorów.

Nie trzeba kosić

Oczywiście trawa sztucznie nie trzeba kosić, podlewać i nawozić. To nie oznacza, że wcale nie ma kosztów utrzymania. Większość traw jest wypełnione piaskiem kwarcowym a to trzeba od czasu do czasu uzupełnić. W porównaniu do nawierzchni z gumy nieco trudniej jest z nawierzchni z trawa sztuczna usunąć odpady i niebezpiecznych przedmioty. Na placów zabaw nie zastosuje się wypelnienie z lużnym granulatem gumowym, tak jak na boiska.

Nie robi się tak gorąco lato

Nawierzchnie z gumy mogą się w słonecznych dni robić bardzo gorący. Ten efekt jest o wiele mniejszy w przypadku trawy sztucznej. Nowoczesne trawy są bardzo przyjemne w dotyku.

Koszty podobne do nawierzchnie z gumy

Trawa sztuczna jest dostarczane w rolkach o szerokości 2 lub 4 metr. Koszt wykonanie projektu będzie w duzym mierzy zależny od możliwości efektywnego wykorzystanie zamówionej trawy i dlatego koszt za jeden metr kwadratowy może się dużo różnić pomiędzy projektami. Chętnie robimy kalkulacji na twojego projektu. Jeżeli już chodzi o wykonanie nawierzchni bezpiecznej ze sztucznej trawy, to lepiej robić raz i dobrze. Próby oszczędzanie na tańszych materiałów i technika wykonania kosztują z reguły sporo więcej w późniejszych naprawach.

Jeżeli chcesz zaprojektować lub zamontować amortyzującą trawę sztuczną nad twoim placu zabaw, to kontaktuj się z nami.