KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Sztuczna trawa na plac zabaw

Sztuczna trawa na plac zabaw stanowi ciekawą alternatywą dla nawierzchni gumowej. Jest to rozwiązanie, który nadaje placowi zabaw zupełnie innych charakter niż nawierzchni z gumy. Lepszej jakości trawa wygląda bardzo podobnie do tej naturalnej, a w porównaniu do jej naturalnego odpowiednika ma przeważające zalety.

Uzyskanie wysokiego poziomu amortyzacji

Dzięki zastosowaniu mat amortyzujących pod trawę, można zapewnić bezpieczny upadek z wysokości nawet do 3 metrów. Sztuczna trawa na plac zabaw to znakomity wybór, ponieważ nadaje się ona pod wszystkie standardowe urządzenia zabawowe.

stucznatrawa 1
IMG 7242s

Naturalny wygląd

Szczególnie ważna w parkach, a zwłaszcza w przypadku parków pod ochroną konserwatora zabytków, jest naturalnie wyglądająca sztuczna trawa. Plac zabaw wyłożony sztucznym trawnikiem lepiej komponuje się z otoczeniem.

Wysoka trwałość

Dobrej jakości trawa sztuczna ma podobny poziom trwałości do nawierzchni gumowej. Nawet przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje przez wiele lat.

Nie zmienia kolorów

W przeciwieństwie do wielu płyt gumowych EPDM, to trawa sztuczna jest z reguły bardzie odporna na promienie UV. Dzięki temu dłużej utrzymuje ładny wygląd. Dużo trudniejsze (i droższe) jest uzyskanie specjalnych wzorów.

Nie trzeba kosić

Oczywiście trawy sztucznej nie trzeba kosić, podlewać i nawozić. To nie oznacza, że wcale nie ma kosztów utrzymania. Większość traw jest wypełniona piaskiem kwarcowym, który od czasu czasu do czasu uzupełnić. W porównaniu do nawierzchni z gumy nieco trudniej jest z nawierzchni z trawy sztucznej usunąć odpady i niebezpieczne przedmioty. Na placach zabaw nie stosuje się wypełnienia z luźnym granulatem gumowym, tak jak na boiskach.

Niestraszne nam gorące lato

Nawierzchnie z gumy mogą nagrzewać się w słoneczne dni. Ten efekt jest o wiele mniejszy w przypadku trawy sztucznej. Poza tym nowoczesne trawy są bardzo przyjemne w dotyku.

Joyful Holland 6
IMG 7136s

Koszty podobne do nawierzchni z gumy

Trawa sztuczna jest dostarczana w rolkach o szerokości 2 lub 4 metrów. Cena realizacji projektu będzie w dużej mierze zależna od możliwości efektywnego wykorzystania zamówionej trawy i dlatego koszt za jeden metr kwadratowy może się bardzo różnić pomiędzy projektami. Chętnie przygotowujemy kalkulację ceny. Jeżeli chodzi o wykonanie nawierzchni bezpiecznej ze sztucznej trawy, to lepiej zrobić to raz i dobrze. Próby oszczędzania na tańszych materiałach i technikach wykonania kosztują z reguły znacznie więcej ze względu na nieuniknione, późniejsze naprawy.

Jeżeli chcesz zaprojektować lub zamontować amortyzującą trawę sztuczną na twoim placu zabaw,  skontaktuj się z nami.