KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Płyty absorbujące upadek EUROFLEX SBR

Najtrwalsze rozwiązanie na nawierzchnię bezpieczną to bez wątpliwości płyty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD. Dają one najlepszą gwarancję utrzymania poziomu amortyzacji przez wiele lat po montażu. Dzięki czterdziestoletniemu doświadczeniu producenta płyty te trzymają formę, nie kruszą się, doskonale się je montuje i świetnie odprowadzają wodę po deszczu. Są produkowane w warunkach kontrolowanych przez największego producenta tego typu produktów w Europie.

Płyty EUROFLEX® STANDARD amortyzują upadek, gwarantując przy tym najwyższy standard bezpieczeństwa na placach zabaw. Poza tym płyty te są idealnymi rozwiązaniami do urządzeń fitness czy też Street Workout.

Nawierzchnie elastyczne to najwyższe bezpieczeństwo i długa żywotność.

Płyty absorbujące upadek charakteryzują się jednorodną oraz trwałą budową.

Płyty wykonane są zgodnie z normą EN 1176 oraz EN71-3, a także mają atest PZH. Dzięki temu dzieci są nie tylko bezpieczne pod względem amortyzacji, ale również jeżeli chodzi o skład chemiczny.

plyty gumowe SBR plac zabaw
 • Producent gwarantuje, że nawierzchnia Euroflex zachowuje swoje cechy amortyzujące podczas całego okresu gwarancji.
 • Półokrągłe wypusty na spodniej stronie płyt doskonale odprowadzają wodę deszczową.
 • Możliwy jest montaż na istniejącej już powierzchni tj. betonie, asfalcie lub na niezwiązanej, odpowiednio zagęszczonej podbudowie z kruszywa (nie na piasku).
 • Płyty są fabrycznie przygotowane do łączenia kołkami. Dzięki temu są łatwe i tanie w montażu, nie trzeba używać kleju.
 • Płyty EUROFLEX® STANDARD są odporne na wysuwanie lub chęć zdemontowania ich przez wandali.
 • Są łatwe w obróbce, dzięki czemu nie istnieje żaden problem, aby dopasować je do stelaży urządzeń zabawowych.
 • Cechują się wysoką przepuszczalnością wody, dzięki czemu można z nich korzystać zaraz po ustąpieniu deszczu.
 • Występuje szeroki wybór dodatków, który pozwala na doskonałe dobranie nawierzchni do narożników, krawędzi lub obrzeży.

Długa żywotność i niskie koszty utrzymania płyt skutkują tym, że jest to ekonomiczne rozwiązanie do najróżniejszych celów.

Można je montować także:

 • w galerii handlowej,
 • na korytarzu w pomieszczeniu publicznym,
 • w domu opieki i centrum rehabilitacji,
 • na tarasie,
 • przy basenie,
 • na boisku szkolnym,
 • pod urządzeniami sportowymi.

EUROFLEX SOFT SYSTEM

Dla nawierzchni o grubości ponad 7 cm proponujemy nawierzchnię typu Soft System. Dzięki innowacyjnej metodzie dwuwarstwowej uzyskujemy jeszcze lepszy poziom amortyzacji i jest to odczuwalne na powierzchni. Dzięki technologii Soft System montaż płyt dla wyższego poziomu nawierzchni jest prostszy, a efekt końcowy ładniejszy.

Rozwiązania nietypowe

Wykonywaliśmy płyty na skarpach, w centrach handlowych, na dachach budynków, a nawet na ścianach. Jeżeli masz nietypową sytuację i myślisz o rozwiązaniu, to jest bardzo prawdopodobne, że coś podobnego już robiliśmy. Najlepiej zadzwoń i razem poszukamy rozwiązania.

plyty gumowe na skarpie

Dane techniczne

Płytki absorbujące EUROFLEX® Standard

Materiał: granulat gumowy pochodzący z recyklingu; kolorowy klej poliuretanowy

Kolory: czerwony, zielony, czarny, szary

Certyfikat TÜV (EN 1176, EN1177), certyfikat zgodności z EN71-3, atest PZH

bezpieczna nawierzchnia SBR
Wymiary (mm)Waga (kg/szt.)Maks. wys. upadku
500x500x30ok. 5,2100cm
500x500x40ok. 6,5120cm
500x500x45ok 13150cm
500x500x55ok. 8,1160cm
500x500x60ok. 9,0170cm
500x500x70ok. 10,4210cm
500x500x80ok. 12,0240cm
500x500x(60+20) SoftSystemok. 9,3260cm
500x500x(70+20) SoftSystemok. 10,7300cm

Rozwiązania nietypowe

Płyty standard są dostępne w 4 kolorach: czerwone, zielone, czarne i szare. Ponieważ do produkcji mat używany jest granulat gumowy pochodzący z recyklingu, to możliwe są drobne różnice w kolorach płyt.

Maty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD są produktem pochodzącym z recyklingu opon. Ponieważ występują drobne różnice w materiałach surowcowych, to kolory płyt mogą posiadać nieznaczne różnice.

Zależnie od intensywności użytkowania nawierzchni EUROFLEX® STANDARD jest możliwy pewien poziom ścieranie się płyt. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo, ściera się jedynie górna warstwa kleju z farbą. W końcowym efekcie płyty mogą stać się ciemniejsze, ponieważ może zacząć pojawiać się czarny granulat w nawierzchni. Taki efekt nie nastąpi w płytach EUROFLEX® EPDM. Płyty Euroflex EPDM są dodatkowo dostępne w dużo większym wyborze kolorów.

bezpieczna nawierzchnia SBR

Montaż

bezpieczna nawierzchnia plyt skosne

Montaż płyt amortyzujących Euroflex musi być wykonywany na twardej powierzchni, najlepiej z kruszywa łamanego, ponieważ zagwarantuje to dobry odpływ po opadach deszczu. Montaż na innych powierzchniach również jest możliwy, pod warunkiem, że jest dobre odwodnienie pod matami. Płyty można zamontować na nawierzchni istniejącej, np. na betonie, na asfalcie lub na kostce brukowej. W takim przypadku należy zamontować przy wejściu na plac zabaw obrzeże skośne.

Przy montażu na przygotowanej podbudowie zalecamy zastosowanie krawężników gumowych, szczególnie przy przejściach do nawierzchni trawnikowej lub piaskowej: unikniemy wtedy niebezpiecznych sytuacji na łączeniach tych dwóch rodzajów nawierzchni.

Płytki ozdobne oraz figury ożywią każdy plac zabaw

gumowe plyty ozdobne
gumowe plyty ozdobne geometria
gumowe plyty ozdobne morze
gumowe plyty ozdobne nieba
gumowe plyty ozdobne zwierzeta
plytki1
plytki2
plytki3