KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Krawężniki oraz obrzeża gumowe na place zabaw

Zalecamy zastosowanie krawężników gumowych do nawierzchni bezpiecznej w szczególności, gdy jej wykonanie przewidziano z płyt również stworzonych z tego materiału. Gumowe krawężniki pozwalają na piękne, jak i bezpieczne wykończenie nawierzchni — doskonale sprawdzą się na placach zabaw pomiędzy trawnikiem a nawierzchnią z piasku. Obrzeża gumowe, w porównaniu do tych betonowych, są znacznie bezpieczniejsze nie tylko dla najmłodszych użytkowników placu, ale też dla osób dorosłych. Z tego również powodu krawężniki gumowe są idealnym produktem na boiska do siatkówki plażowej.

Zastosowanie rowków w dolnej części krawężnika zdecydowanie poprawia stabilność w ławie betonowej. Co więcej, aby ułatwić montaż, elastyczny krawężnik łączony jest kołkami. Możliwość tworzenia łuków oraz okręgów sprawia, że obrzeża gumowe na place zabaw można zginać pod dowolnym kątem. Wpasują się w każdy tego typu obiekt bez względu na to, czy będzie on okrągły, kwadratowy, czy prostokątny.

20200421 125023

Obrzeża gumowe - zabezpieczenie placu zabaw

Gumowy krawężnik EUROFLEX® jest dostępny w trzech wariantach. Wersja podstawowa to krawężnik elastyczny, który doskonale sprawdzi się w przypadku giętych linii na placu zabaw. Druga wersja jest wzmocniona stalą, dzięki czemu świetnie nadaje się do podkreślenia prostych konturów. W wersji trzeciej krawężnik gumowy pokryto warstwą EPDM, co umożliwia idealne dopasowanie barwy obrzeży do nawierzchni, ujednolicając w ten sposób kolorystykę placu. Obrzeże gumowe może występować także w odmiennym od nawierzchni wariancie kolorystycznym. Zastosowanie innego koloru obrzeży pozwoli podkreślić zarys placu. Obrzeże gumowe stanie się wówczas ciekawym, oryginalnym elementem ozdobnym. Połączenie tych dwóch aspektów — bezpieczeństwa oraz estetyki — sprawiło, że obrzeża gumowe są chętnie wybierane przez każdą firmę tworzącą place zabaw.

krawedz 1
krawężniki gumowe
krawedz2

Gumowe krawężniki EUROFLEX®

Materiał: granulat gumowy pochodzący z recyklingu; kolorowy klej poliuretanowy

Kolory: czerwony, zielony, szary, czarny, kolory EPDM

Certyfikat TÜV (EN 1176), certyfikat zgodności z EN71-3, atest PZH

Krawężnik elastyczny standard

krawedz 1

Wymiary (mm) 1000x250x50mm
Waga (kg) 13,9k g
Maks. wys. upadku 60 cm

Krawężnik elastyczny z warstwą EPDM
krawedz2

Wymiary (mm) 1000x250x50mm
Waga (kg) 11,0 kg
Maks. wys. upadku 60 cm

Krawężnik elastyczny wzmocniony

krawężniki gumowe

Wymiary (mm) 1000x250x50mm
Waga (kg) 13,9 kg
Maks. wys. upadku 60 cm