KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Kształty funkcjonalne z gumy

Podczas projektowania terenu zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni i brakuje nam przysłowiowej “kropki nad i”. Potrzebujemy nietuzinkowych rozwiązań, które pomogą nam dojść do perfekcji. Tu pomocnym materiałem może być guma, która jest nie tylko amortyzująca (miękka), ale również ciepła i przyjemna w dotyku, posiada swój indywidualny wygląd, daje się łatwo kształtować. Idealnie nadaje się do siedzenia w terenach publicznych. Jest to materiał o ciekawym wyglądzie, nie gnije jak drewno, nie trzeba jej malować, jest prosta w utrzymaniu, daje się łatwo dokleić do twardych powierzchni. Przedstawiamy poniżej kilka elementów wykończeniowych, które można używać w miejscach publicznych (nie tylko na placu zabaw) oraz pomysły na ich zastosowanie. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla nich miejsce w swojej koncepcji. Jeżeli masz pytania, to chętnie na nie odpowiemy!

lawka guma SBR

Na tej ławce użyto kilka gotowych kształtów:

Zabezpieczenia ostrych kątówzabezpieczenie piaskownica – ochrona ostrych kątów plac zabaw można zamontować na elementy betonowe i w taki sposób możemy tworzyć proste i atrakcyjne ławki. Jest to rozwiązanie inne niż podobne ławki z drewna, daje nowoczesny wygląd i jest bardziej trwałe niż drewno. Dostępne w 4 kolorach (czerwony, zielony, szary, czarny). Wymiar górne to 100×40 cm, grubość 4,5cm. Język ma długość 16cm.

Tego rodzaju produkt możemy również zastosować jeżeli chcemy zabezpieczyć istniejące elementy w terenie, które tworzą jakieś zagrożenie. Używamy ich na przykład w piaskownicach z betonu.

gumowy zabezpieczenie ostrych katow

Elementy zaokrąglone na jednej ze stron

piaskownica betonowa nakladki gumowe

Inną alternatywą mogą być elementy zaokrąglone na jednej ze stron. Efekt wizualny będzie nieco inny, o bardziej prostej formie, jednak równie nowoczesnej. Jako zabezpieczenia może być nieco mniej efektywny. Wymiary 100×30 cm przy grubości 5 cm. Kolory: zielony, szary, czerwony i czarny.

Czasami lepszym rozwiązaniem są masywne elementy, które skomponują się z przestrzenią. Do tego celu przygotowaliśmy produkty, które mogą być zastosowane jako części do budowy schodów, kwietników, ograniczenia, lub elementy zabawowe.

Piaskownica elementy gumowe fabryka piasku
panela gumowa zabezpieczajaca

Elementy do schodów

Dostępne w 3 wymiarach: 100x30x15cm, 100x24x12cm oraz jako elementy zaokrąglone (1/8 kręgu) o wymiarach 1021/785x30x15cm.

gumowe schody terenowe
Ciekawe elementy gumowe ksztaltowanie terenu
schody terenowe z gumy

Moduły o wijących się esowatych kształtach

Nowością w naszej ofercie są moduły o wijących się esowatych kształtach, dzięki którym możemy tworzyć ciekawe miejsca do wspinaczki, siedzenia lub zastosować je jako ograniczenie części przestrzeni. Jeśli użyjemy wyobraźni mogą stać się skrytką, labiryntem lub mieć dziesiątki innych zastosowań. Dostępne w dwóch kształtach (C i S) o grubości 15cm przy szerokości 35cm. Dostępne w wersji SBR w 4 standardowych kolorach oraz w kolorach EPDM.

Elementy S C gumowe
Ksztalty gumowe C S

Elementem potrzebnym do uzupełnienia projektu może być prostopadłościan o wymiarach 100x25x5cm. Można z niego tworzyć proste lub gięte ścianki. Może też posłużyć jako osłona niebezpiecznych elementów na placu zabaw. Dostępne zarówno w kolorach standardowych jak i kolorach EPDM. Dzięki zamontowanym kołkom można je w łatwy sposób łączyć.

Poza tym w naszej ofercie posiadamy bogaty wybór ciekawych elementów do kształtowania terenu, jakimi są palisady, kule i półkule oraz sześciany. Wybór produktów jest na tyle obszerny, że stworzyliśmy dla nich oddzielne strony.

 
Oslona gumowa EPDM
Oslona gumowa SBR

Dane techniczne

Kształty funkcjonalne

Certyfikat TÜV (EN 1176, EN1177), certyfikat zgodności z EN71-3, atest PZH

Wysokość upadku wszystkich elementów 60cm

WymiaryKolory
Zabezpieczenie ostrych kątów1000x40x45mm, język 160mm
19 kg
czerwony, zielony, czarny, szary
karta techniczna
pliki DWG
Panel pokrywający1000x300x50mm / 12 kg
(bez kołków plastykowych)
czerwony, zielony, czarny, szary
karta techniczna
pliki DWG
Panele zabezpieczające1000x250x50mm / 10 kg
(z kółkami plastykowymi)
SBR: czerwony, zielony, czarny, szary
dostępne kolory EPDM
karta techniczna
pliki DWG
Element schody1000x300x150mm / 33 kg
1000x240x120mm / 29 kg
1021/785x300x150 / 33 kg
(element 1/8 okrągły)
SBR: czerwony, zielony, czarny, szary
karta techniczna
pliki DWG
Kształt "C"SBR: czerwony, zielony, czarny, szary
dostępne kolory EPDM
karta techniczna
pliki DWG
Kształt "S"SBR: czerwony, zielony, czarny, szary
dostępne kolory EPDM
karta techniczna
pliki DWG