KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Gumowa nawierzchnia wylewana

Nawierzchnia gumowa wylewana jest jednym z najpopularniejszych rodzajów wylewki na place zabaw. Można spotkać ją również na boiskach, ścieżkach zdrowia, w siłowniach oraz w galeriach handlowych. Możliwość tworzenia dowolnych wzorów w bogatej kolorystyce to jeden z najważniejszych atutów tych elastycznych poliuretanowych nawierzchni.

Niemal nieograniczone możliwości projektowania

Nawierzchnie wylewane możemy zaaranżować w dowolnym kształcie oraz w wielobarwnej kolorystyce. Są idealnym rozwiązaniem na wzniesienia, pagórki i inne elementy trójwymiarowe. Dzięki tym zaletom nawierzchnia poliuretanowa wylewana jest często wybierana przez architektów podczas projektowania.

IMG 20181127 WA0002 2

Niskie koszty utrzymania

Nawierzchnie gumowe nie wymagają wielu nakładów finansowych. Jedyne, co powinniśmy robić, to regularnie zmiatać z nich piasek i ewentualnie raz do roku poddawać czyszczeniu.

Idealne dopasowanie do słupów i krawężników

Nawierzchnia poliuretanowa EPDM znana jest z tego, że można ją idealnie dolać do słupów urządzeń zabawowych oraz do krawężników. Górną warstwę EPDM można dopasować do krawężnika lub pokryć go nią, ukrywając jego niedoskonałości lub mniej estetyczny wygląd.

Przepuszczalność wody — nawierzchnia bez kałuż

Gumowa nawierzchnia wylewana jest wodoprzepuszczalna. Jest to niewątpliwą zaletą, ponieważ po deszczu szybko wysycha i można kontynuować dalszą zabawę. Jako spodnia warstwa świetnie sprawdza się podbudowa z kruszywa, która przepuszcza wodę i w naszej ocenie jest najlepszym rozwiązaniem. Nawierzchnie bezpieczne wylewane mogą zostać zniszczone na powierzchniach nieprzepuszczających wody, dlatego należy przewidzieć możliwość odprowadzenia jej z poziomu podbudowy.

 

Zaufany dostawca

Dla klientów, którzy nie zagłębiają się w tajniki przygotowania profesjonalnej i bezpiecznej nawierzchni, z pomocą przyjdzie zaufany sprzedawca umiejący szczerze oraz dobrze doradzić przy podjęciu ostatecznej decyzji. Nawierzchnie poliuretanowe cechują się wysoką wytrzymałością. Jeżeli chodzi o ich bezpieczeństwo, to jest ono zależne od wielu czynników, na przykład ich ułożenia, montażu lub zgodności z obowiązującymi normami. Granulaty i kleje muszą być najwyższej jakości, ponieważ obydwa mają ogromny wpływ na trwałość, a także bezpieczeństwo placu zabaw.

2014 06 26 590 2

Nawierzchnia wylewana wymaga fachowej ręki

W praktyce technikę, jaką zostanie wykonana poliuretanowa nawierzchnia, należy dopasować do warunków pogodowych w dniu montażu. Tylko doświadczony fachowiec jest w stanie ocenić najlepszy w danym dniu sposób. Czas wykonywanej pracy ma duży wpływ na jakość nawierzchni. Należy robić to dokładnie, ale z zachowaniem odpowiedniego tempa, aby poliuretanowe nawierzchnie nie zawierały widocznych śladów montażowych. Nie możemy zapomnieć również o tym, że musimy uzyskać poziom amortyzacji zgodny z normami. Wykonywane przez nas nawierzchnie gumowe są zgodne z posiadanymi certyfikatami.

Wykonujemy nawierzchnie wylewane od 15 lat

Educarium od prawie 15 lat wykonuje place zabaw z nawierzchnią wylewaną. Współpracujemy ze sprawdzonymi wieloletnimi partnerami, oczekując od nich najwyższej jakości materiałów. Koszt jest ważny, ale jakość jest dla nas sprawą priorytetową!

Zwierzęta i inne figury na nawierzchni EPDM

Ciekawą propozycją, z którą wychodzimy naprzeciw naszym klientom, są gumowe figury, a także zwierzęta do montażu w nawierzchni EPDM. Pozwalają one przy stosunkowo niskim koszcie jeszcze bardziej wzbogacić nawierzchnię wylewaną. Posiadamy ich kilkaset w ofercie. Nawierzchnia poliuretanowa w połączeniu z ciekawymi figurami będzie dodatkową formą atrakcji dla dzieci.

IMG 7293s
Wysoko upadku nawierzchni wylewanej

Zapraszamy do kontaktu

Każdy projekt nawierzchni wylewanej jest wyceniany indywidualnie. Cena zależy m.in. od powierzchni placu zabaw, wysokości upadku, jaką musimy osiągnąć, ilości oraz od odcienia użytych kolorów. Nawierzchnię bezpieczną wylewaną wykonujemy w sposób staranny, a następnie w taki sam dostarczamy i układamy. Profesjonalny montaż elementów placu zabaw oraz wykonanie podbudowy to dla nas podstawa!

Masz pytania techniczne lub związane z oszacowaniem kosztów? Chętnie na nie odpowiemy, a także doradzimy w wyborze najlepszych rozwiązań.

Dane techniczne

Nawierzchnia wylewana EPDM

Dolna warstwa: SBR (granulat gumowy pochodzące z recyklingu); klej poliuretanowy
Górna warstwa: EPDM (granulat EPDM barwiony w masie), grubość warstwa 1cm, klej poliuretanowy

Kolory: EPDM

Certyfikat zgodności z EN1177, atest PZH

Grubość (mm)Maks. wys. upadku
40150cm
60200cm
80230cm
100270cm
120300cm