Bezpieczna nawierzchnia

IMG_5736
sishane park 2
007a_sandkasteneinfassung-sbr-gruen
5591430_05--IM_eibe
20170418_180647_rampline
BRuNO, Brno, CZ
Image-18
IMG_1704
IMG_2080
IMG_6313
Obraz 109
IMG-20190713-WA0023
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Gumowe kształty mogą ozdobić każdy przestrzeń

Granulat gumowy to elastyczny materiał amortyzujący np. w przypadku nawierzchni bezpiecznej, ale sprawdzający się również do tworzenia przeróżnych kształtów. Ze względu na swoje możliwości jest on świetnym, kreatywnym rozwiązaniem, którego szerokie zastosowanie prezentujemy na naszych stronach. 

Charakterystyczna cecha gumy - elastyczność stwarza ogromne możliwości urozmaicenia terenu rekreacyjnego. Dodatkowo jej walorem jest świetna izolacja co sprawia, że siedzenie na ciepłej powierzchni jest przyjemne; guma jest bardzo trwałym materiałem, dlatego idealnie nadaje się jako element ozdobny w przestrzenie publicznej; w formie EPDM możemy zastosować bogatą gamę kolorów, co szczególnie mile widziane jest na placach zabaw.

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów kształtów, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Bryły gumowe sprawdzą się jako element zabawowy lub ograniczający  teren. Mogą stanowić element do odpoczynku, stać się schodami, kwietnikiem lub  punktem orientacyjnym. Również jako zabezpieczenie narożników i kątów w terenie będą dobrym rozwiązaniem.

Zachęcamy do tropienia na naszych stronach  różnorodnych inspiracji i koncepcji. Jeśli nie masz pomysłu to z chęcią ci  pomożemy. Oprócz sprzedaży produktów gumowych również projektujemy tereny rekreacyjne i budujemy kompleksowo place zabaw.

Gumowe palisady dają duże możliwości kształtowanie terenu. Można zastosować je do budowy piaskownic, do odgrodzenia elementów terenu lub do zbudowania wielkiej konstrukcji do wspinaczki.

Proste kształty działają na wyobraźnię i to nie tylko u dzieci. Niektóre kształty zwierząt są tak łatwo rozpoznawalne, że należą do pierwszych elementów natury, które poznajemy, choć te same zwierzęta tylko spotykamy w zoo i w książkach. Teraz możemy te kształty też zamontować na placu zabaw lub w zoo, przy przedszkole. Konik, Wielbłąd, Słoń i Nosorożec zapraszają małe dzieci do interakcji. Są w niewielkich rozmiarach, można się na nich utrzymać, można się na nie wspinać i pozować do selfie z mamą. 

Jeszcze większa jest zabawa kiedy te zwierzęta zaczynają rozmawiać z nami, opowiadać nam historie. W wersjach interaktywnych Śpiewający Słoń, Wygadany Wielbłąd i Rymujący Nosorożec mają ogon, którym można kręcić. Po zakręceniu ogona zwierze zaczyna nam opowiadać. Jak brzmi ..., na przykład, skąd pochodzi ... i inne ciekawostki z życia tych wspaniałych zwierząt. Zachwyt zagwarantowany!

Według wielu znawców kula to kształt idealny i może dlatego gumowe kule Euroflex tak pięknie się prezentują. Kule i półkule maja wiele zastosowań na terenach rekreacyjnych jak i poza nimi. Jeśli użyjemy wyobraźni mogą stać się owocami, szlachetnymi kamieniami, elementami do sportów itd.

Kule wcale nie muszą posiadać funkcji, same w sobie są pięknym elementem architektonicznym. Mogą oczywiście działać efektywnie i efektownie na wiele sposobów. Dookoła (pół)kul można tańczyć, a także na nich skakać, na przykład na DanceSquare.

Z reguły kotwimy nasze kule i sześciany, ale wyobraźmy sobie taki eksperyment, np. przy szkole lub na naukowym placu zabaw: kilka wolno stojących kul oraz sześcianów na placu, o podobnej wadze. Niektóre z nich można poruszyć łatwo, inne dużo trudniej. Dlaczego?

Poza interaktywnymi gumowymi zwierzętami, z którym możemy porozmawiać i które nam opowiadają historie mamy w ofercie kilka wspaniałych gier zintegrowanych w nawierzchni gumowej.

Pierwsza z nich to DanceSquare, nasz nowy pomysł do rytmiki i tańca na zewnątrz (i dużo więcej). DanceSquare wymyśliliśmy dla nastolatek (chłopaki tez mogą), które lubią sobie wspólnie słuchać muzyki, tańczyć i poskakać. Centralny punkt DanceSquare to urządzenie DJ-Post, który jest wzmacniaczem dźwięku telefonów komórkowych. Z nimi możemy dzielić naszą muzyką z koleżankami i kolegami. Na półkulach możemy wspólnie rozwijać nasze tanecznych umiejętności.

Podczas projektowania terenu zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni i brakuje nam przysłowiowej "kropki nad i".  Potrzebujemy nietuzinkowych rozwiązań, które pomogą nam dojść do perfekcji. Tu pomocnym materiałem może być guma, która jest nie tylko amortyzująca (miękka), ale również ciepła i przyjemna w dotyku, posiada swój indywidualny wygląd, daje się łatwo kształtować. Idealnie nadaje się do siedzenia w terenach publicznych. Jest to materiał o ciekawym wyglądzie, nie gnije jak drewno, nie trzeba jej malować, jest prosta w utrzymaniu, daje się łatwo dokleić do twardych powierzchni. Przedstawiamy poniżej kilka elementów wykończeniowych, które można używać w miejscach publicznych (nie tylko na placu zabaw) oraz pomysły na ich zastosowanie. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla nich miejsce w swojej koncepcji. Jeżeli masz pytania, to chętnie na nie odpowiemy!

Jeżeli kule, półkule i sześciany już ci nie bawią, to można się zastanawiać nad alternatywami. Rozumiemy to i mamy już w ofercie nawet diamenty, bryłę w kształcie pół serca, która sam w sobie nie jest symetryczna, ale w parach jak najbardziej. Z dwóch brył w kształcie pół serca można robić całe serca i już robi się całkiem miło. Ale możliwości jest dużo więcej. W ich kształtach można dostrzec kształt wieloryba, żółwia, lub grzbiet dinozaura.

Zwierzęta i inne figury z gumy to wyjątkowa atrakcja dla małych dzieci. Najmłodsi chętnie poznają zwierzęta, wchodzą w interakcje, wspinają się po nich oraz pozują do zdjęć. Nasze "zwierzaki gumaki" są szczególnie interesujące dla maluszków, choć i starsze dzieci dzięki nim świetnie się bawią. Figury można montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wszystkie figury są starannie ręcznie wykonane z EPDM. Wszystkie materiały (granulaty, kleje) spełniają normy EN71-3, a więc chemicznie bezpieczne dla młodych użytkowników. Zwierzęta można  zamontować zarówno na trawie, jak i pięknie integrować z nawierzchnią gumową wylewaną lub z płyt.

Prosty kształt sześcianu daje szeroką gamę możliwości, czy jest to na placu zabaw, czy na większym terenie publicznym. Dzieciom z reguły nie trzeba wyjaśniać do czego mogą służyć. Można na nich siedzieć, co jest przyjemne, bo są mniej twarde niż ławki lub beton a ponadto przyjemnie ciepłe. Można na nich stanąć, aby patrzeć w dal, robić zdjęcia z góry, być tak wysokim jak tata lub skakać w dół. Jeżeli są zamontowane koło piaskownicy, to tworzą idealny stolik do budowanie babek z piasku.

Możemy również takie sześciany zamontować jako ograniczniki ruchu samochodowego. Postawić je zamiast ławek przy alejce w parku. Zrobić z nich siedziska w amfiteatrze. Kreatywne pomysły są miłe widziane.

Guma pochodząca z recyklingu jest doskonałym surowcem do wykonania piaskownic. Nie rozpada się i nie kruszeje, jak drewno, a zatem jest zdecydowanie trwalsza od piaskownic drewnianych. Jest także tworzywem miękkim, co znacznie podnosi walory użytkowe. Piaskownice gumowe są bezpieczne dla dzieci. Nie ma w nich drzazg, ani gwoździ, nie można się zadrapać, ponieważ są gładkie i miękkie w dotyku. Ponadto piaskownice wykonane z gumy są tańsze od dobrej jakości piaskownic drewnianych.

 

Budujemy piaskownice:

- mniejsze, np. do małego placu zabaw przy osiedlach, parkach miejskich,
- większe, np. na większe place zabaw do parków, przy budynkach użyteczności publicznej takich jak: żłobki, przedszkola, ośrodki wczasowe, restauracje, itp.