Bezpieczna nawierzchnia

IMG_5597
20191016_113913
Obraz 109
IMG_6627
IMG_9124
IMG_9208
Kempster-Jamrozik_Fun-Bricks_06
007a_sandkasteneinfassung-sbr-gruen
Helsingborg, Sweden
IMG_6219
IMG_6313
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Jakość

Doświadczenie
EUROFLEX®, to producent bezpiecznych nawierzchni przeznaczonych pod zabudowę placów zabaw z długoletnią tradycją na rynku. Na przestrzeni lat proces produkcji był wciąż udoskonalany. Efektem tego obecny produkt finalny charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, jednorodnością oraz wysokim standardem. Nawierzchnie oferowane przez EUROFLEX®, to najwyższa jakość dostępna na rynku.

Certyfikaty
Płytki amortyzujące upadek EUROFLEX® posiadają certyfikat zgodności z normą EN 1177-2008 (PN-EN 1177-2009), znak GS oraz atest PZH. Jakość została potwierdzona także wieloma innymi certyfikatami, podkreślając pozycję lidera na rynku tej branży.

Trwałość
Zastosowane granulaty, kleje oraz nadzorowany proces produkcji sprawiają, że płyty EUROFLEX® są stosunkowo trwałe, nie ścierają się, utrzymują kolor przez długie lata, nie kruszeją, są łatwe w obróbce.

Kolor (SBR)
Płyty SBR w miejscach intensywnie eksploatowanych ścierają się. Proces ścierania jest nieunikniony, ale jakość stosowanych farb może ten proces znacznie opóźnić. W porównaniu do innych płyt dostępnych na rynku, nawierzchnia EUROFLEX® długo utrzymuje kolor.

Zastosowanie tanich farb i klejów może doprowadzić do sytuacji, w której nawierzchnia szybko pod wpływem promieni słonecznych zmieni barwę. Farby stosowane przez EUROFLEX® są poddane wielu testom wytrzymałościowym, dzięki temu zachowują długo właściwości użytkowe, nie tracąc koloru.

Kolor (EPDM)
EPDM jest surowcem w 100% mieszanym z farbą. Farba z czarnego granulatu nie ściera się. Tańsze płyty szybciej się przebarwiają, co wpływa na ogólną estetykę placu zabaw.

Granulaty
Producent EUROFLEX® stosuje wyłącznie granulaty najwyższej jakości. W przypadku tańszych płyt często miesza się różnego rodzaju granulaty, by ich produkcja nie była tak kosztowna. Daje to jednak negatywny skutek w postaci odkształcania się płyt, kruszenia brzegów lub spodów.

Produkcja kontrolowana
Nawierzchnie EUROFLEX® są produkowane w Niemczech. Produkcja znajduje się pod ciągłą kontrolą instytucji certyfikujących TÜV. Wiele firm posługujących się certyfikatami zgodności z EN 1177, nie podlega stałej kontroli. Nie ma zatem gwarancji, że produkt finalny dostarczany do zleceniodawcy posiada identyczne cechy w porównaniu z wzorami dostarczanymi do certyfikacji. U producenta EUROFLEX® każda płyta spełnia wymagane normy.

Znak GS
Nawierzchnia EUROFLEX® jako jedyna na świecie posiada certyfikat GS (Geprüfte Sicherheit - sprawdzone bezpieczeństwo). Normy Geprüfte Sicherheit zakładają, że produkt oznaczony symbolem GS nie może zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia. Zatem do produkcji nawierzchni EUROFLEX® używa się wyłącznie bezpiecznych dla zdrowia farb i klejów. Produkt EUROFLEX® nie stwarza zagrożenia dla zdrowia dzieci.

Recykling
Granulat gumowy zastosowany do produkcji nawierzchni EUROFLEX® pochodzi z recyklingu opon. Po zużyciu produktu firma EUROFLEX® daje możliwość recyklingu danej nawierzchni. Co stanie się z taką nawierzchnią ? otóż będzie ona przeznaczona do wtórnego recyklingu innego już wyrobu. 

Klient zapewnia transport zużytego surowca do producenta. Producent, po stwierdzeniu, że tworzywo pochodzi z jego produkcji przyjmuje produkt i przekazuje do wtórnego recyklingu. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od utylizacji nawierzchni. Producent nie przyjmuje produktów pochodzących z nieznanych źródeł. Zna jakość swoich wyrobów i dlatego proponuje swoim klientom tego typu rozwiązanie.