Bezpieczna nawierzchnia

IMG_4461
IMG_9082
20170411_153431
peru-fallschutz-2
IMG_6598_salzwedel_spielflaeche
Kadan, CZ (2)
J2532_Bydgoszcz_PL
ballspielplatte_2
Gecko, Ostrava, CZ
IMG_6260
IMG_6580
IMG_9817
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jaki rodzaj nawierzchnia bezpieczna ci interesuje? (2)

Bezpieczna nawierzchnia wykonujemy we wiele sposobów

Wykonujemy różnorodne rodzaje nawierzchni:

Nawierzchnia bezpieczna z płyt gumowych Euroflex SBR oraz Euroflex EPDM

Nawierzchnia bezpieczna gumowa EPDM bezspoinowa

Nawierzchnia bezpieczna - sztuczna trawa

Nawierzchnia bezpieczna - maty przerostowe

Nawierzchnia bezpieczna z materiałów sypkich - piasek lub kora

Nawierzchnia bezpieczna wewnątrz budynków - Euroflex Visual System

Posiadamy 15 letnie doświadczenie w wykonywaniu nawierzchni bezpiecznej pod place zabaw. Na naszym koncie są setki realizacji ze wszystkimi możliwymi rodzajami nawierzchni. Wykonywaliśmy place zabaw z nawierzchnią bezpieczną na różnych kondygnacjach budynków, na terenach podmokłych oraz trudno dostępnych. Oferujemy możliwość kompleksowego wykonania placu zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi, wykonanie zieleni, małej architektury, ogrodzeń oraz ścieżek różnego typu.

Nasi klienci to głównie miasta i gminy, szkoły, deweloperzy i wykonawcy. Działamy jako generalny wykonawca, podwykonawca lub dostawca materiału.

Chętnie doradzamy przy wyborze rodzaju nawierzchni. Możemy zaproponować kompleksowe rozwiązanie (wraz z całą dokumentacją budowlaną).

Dobre wykonie nawierzchni spełniającej swoje zadanie oraz pozostającej w idealnej formie przez wiele lat wymaga doświadczenia. Wybierz sprawdzonego fachowca, zadzwoń do nas. 

Maty amortyzujące Euroflex Aqua o grubości 30 mm zostały zaprojektowane specjalnie do użytku w miejscach mokrych, takich jak parki wodne oraz przy fontannach. Maty Euroflex Aqua mają wszystkie zalety maty EPDM, a dodatkowo są antypoślizgowe zgodnie z normą DIN 51097:1992-11, grupa C.

 

Jeżeli już robimy nawierzchnia bezpieczna na placu zabaw, to dlaczego nie układać tej nawierzchni na ścieżki dookoła placu zabaw. Można do tego zastosować zwykłe maty gumowe, ale ciekawą alternatywą są gumowe kostki brukowe. Poza spójnego wyglądu z resztą placu zabaw, upadek na kostki będzie decydowanie mniejszy ból niż upadek na betonowe kostki.

nawierzchnia sportowo-rekreacyjnaDla sportowców ważna jest zarówno dobra amortyzacja, jak i dobre odbicie piłki od nawierzchni, szczególnie przy grze w koszykówkę. Nawierzchnia Euroflex Sport łączy te dwie cechy. Płyty Euroflex Sport są bardziej sprasowane niż standardowe płyt SBR, co umożliwia lepsze odbicia piłki (zgodnie z normą DIN18032 część 2) oraz jeszcze większą trwałość. Pozwala to na idealne połączenie ochrony przed urazami i świetne możliwości gry.

 

Jeżeli huśtawka lub zjeżdżalnia zostały zamontowane na trawniku, to bardzo często następuje ubytek ziemi na końcu ślizgu lub bezpośrednio pod siedziskiem huśtawki. W efekcie zbiera się tam woda po deszczu, dzieci się brudzą i widok robi się nieładny.

mata pod zjeżdżalniąPraktycznym rozwiązaniem jest mata gumowa "Protect". Została specjalnie zaprojektowana do użytku w tych miejscach narażonych na intensywniejszą eksploatację:

- Montaż jest możliwy bez krawężników i podbudowy - można matę układać bezpośrednio na czarnoziem  - po usunięciu trawy i wyrównaniu terenu pod matę (nieco lepszy efekt daje użycie piasku lub kruszywa pod matę).

Zalecamy zastosowanie krawężników gumowych do nawierzchni bezpiecznej w szczególności, gdy wykonanie jej przewidziano z płyt. Krawężniki pozwalają na piękne i bezpieczne wykończenie nawierzchni gumowej. Innym zastosowaniem dla tego produktu może być użycie go jako obrzeże, pomiędzy trawnikiem a nawierzchnią z piasku. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie zwiększamy bezpieczeństwo użytkowników w porównaniu do obrzeży betonowych. Z tego również powodu krawężniki gumowe są idealnym produktem na boiska do siatkówka plażowej.

Zastosowanie rowków w dolnej części krawężnika zdecydowanie poprawia jego stabilność w ławie betonowej. Dodatkowo, aby ułatwić montaż krawężniki pomiędzy sobą połączono kołkami.

Ciekawa alternatywa dla nawierzchni gumowe to sztuczna trawa. Jest to rozwiązanie, który da plac zabaw zupełnie innych charakter niż gumy. Lepsze jakości trawa wyglądają już bardzo podobna do naturalnej trawy, ale maja w porównanie do naturalnego produktu decydowane zalety.

Uzyskanie wysoki poziom amortyzacji

Dzięki zastosowanie mat amortyzujących pod trawę, możemy uzyskać do 3 metrów wysokość upadku, więc sztuczna trawa nadaje się pod wszystkich standardowych urządzeń zabawowych.

  • Nawierzchnia bezpieczna z płyt gumowych Euroflex SBR oraz Euroflex EPDM
  • Nawierzchnia bezpieczna gumowa EPDM bezspoinowa
  • Nawierzchnia bezpieczna - sztuczna trawa
  • Nawierzchnia bezpieczna - mat przerostowych
  • Nawierzchnia bezpieczna z materiałów sypkich - piasek lub kory

 

Mamy 15 lat doświadczenia w wykonanie nawierzchni bezpiecznej pod placów zabaw, setki realizacji na wszystkich rodzajów nawierzchni, możliwość kompleksowy wykonanie placu zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi, wykonanie zieleń, pozostała mała architektura, ogrodzenia, wykonanie ścieżki różnego typu. Wykonaliśmy place zabaw z nawierzchnią bezpieczną na różnych kontygnacje budynków, na terenie podmokłe, na terenie trudno dostępne.

Od lat szukaliśmy z klientami na najlepsza rozwiązanie na nawierzchnia bezpieczna na wewnątrz budynku. Bo standardowa nawierzchnie nie jest idealna do użytku w centrach handlowych, w muzeach, w centrach zabaw. Największa wada tam jest utrzymanie nawierzchni w odpowiedni czystości. Ponieważ zarówno nawierzchnia guwowa z płyt, nawierzchnia gumowa wylewana i trawa sztuczna są dopuszczalna na wodę, to nie można używać dużych ilość wody do mycia. Lekkie chropowatość nawierzchni też nie ułatwia wyczyszczenia; najlepiej zastosować myjka ciśnieniowa, ale to w centrum handlowy mało praktyczne. 

 Konstrukcja nawierzchnia Visual System

Nawierzchnia gumowa wylewana jest jednym z najpopularniejszych rodzajów nawierzchni na place zabaw. Główne zalety to:

Niemal nieograniczone możliwości projektowania

Nawierzchnię wylewaną możemy zaaranżować w dowolnym kształcie oraz w wielobarwnej kolorystyce. Jest idealnym rozwiązaniem na wzniesienia, pagórki oraz inne elementy trójwymiarowe. Te zalety mają duży wpływ na częstotliwość projektowania przez architektów tego rodzaju nawierzchni, ponieważ należy ona do ich ulubionych.            

Nawierzchnia gumowa wylewane EPDM

Najtrwalsze rozwiązanie na nawierzchnię bezpieczną to bez wątpliwości płyty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD. Dają one najlepszą gwarancję utrzymania poziomu amortyzacji przez wiele lat po montażu. Dzięki czterdziestoletniemu  doświadczeniu producenta płyty te trzymają formę, nie kruszą się, doskonale się je montuje i świetnie odprowadzają wodę po deszczu. Są produkowane w warunkach kontrolowanych przez największego producenta tego typu produktów w Europie.

Płyty EUROFLEX® STANDARD absorbujące upadek, gwarantują ci najwyższy standard bezpieczeństwa na placach zabaw: pod bujakami, ślizgawkami, huśtawkami, drabinkami i innymi urządzeniami zabawowymi. Płyty Euroflex Standard również są idealnymi rozwiązaniami do urządzeń fitness, na Street Workout, place do kalisteniki.

Praktycznym rozwiązaniem na istniejące nawierzchnie z betonu lub asfaltu są obrzeża skośne, stosowane zamiast krawężników. Dostępne w rozmiarach 25 x 100 cm oraz w wersji narożnych. Można je łatwo montować za pomocą kołków i przykleić do podłoża.

 

 

 

bezpieczna nawierzchnia obrzeże

 

 

RubbaGrass to bezpieczna nawierzchnia przerostowa wykonana z gumy pochodzącej z recyklingu. Stanowi ciekawą alternatywę dla zamkniętych mat gumowych. Mata przerostowa RubbaGrass jest układana na trawniku lub na glebach żyznych, pod podłożem trawy. W ciągu kilku tygodni trawa przerasta przez otwory w matach i wtedy wygląd będzie podobny do normalnego trawnika.

W efekcie powstanie naturalnie wyglądająca bezpieczna nawierzchnia o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przy montażu mat na trawie, czarnoziemu lub darni uzyskujemy wysokość upadku (HIC) powyżej 3 metrów, co w praktyce znaczy, że maty przerostowe nadają się jako bezpieczne nawierzchnie pod wszystkie urządzenia na placu zabaw.