KONTAKT 52 32 47 849  |  NAPISZ DO NAS
educarium - place zabaw - bezpieczne nawierzchnie
Bezpieczne nawierzchnie

Montaż na istniejącym trawniku

Maty przerostowe możemy układać bezpośrednio na istniejącym trawniku. Problem jaki możemy napotkać to zły stan istniejącej murawy oraz nierówności. W takim przypadku w pierwszej kolejności należy wyrównać teren, zwalcować i na to dopiero układać maty. Jeśli zauważymy ubytki w trawie pamiętajmy o dokonaniu dosiewki.

Pod matami należy układać siatkę stabilizująca. Maty łączymy ze sobą trytytkami, co 4-5 oczek, a następnie mocujemy do ziemi za pomocą kołków plastikowych po całym zewnętrznym obwodzie nawierzchni; 3-5 kołków na każdą matę. Brzegi ok. 20-25cm wkopujemy z lekkim spadkiem pod ziemię pod kątem 45 stopni. Pozwala to zamaskować zakończenie nawierzchni, zapobiega zahaczaniu stóp oraz wyciąganiu mat przez kosiarki.

Maty można ciąć nożem z wkładem wymiennym.

Montaż na czarnoziem

Jeżeli sytuacja tego wymaga przygotowujemy teren pod trawnik. Idealnie wyrównujemy czarnoziemem, walcujemy. Na gruncie można układać biowłókninę z nasionami traw, co dodatkowo wzmocni efekt stabilizujący, ale można również układać siatki stabilizujące i maty przerostowe bezpośrednio na czarnoziem. Tak jak poprzednio maty łączymy ze sobą trytytkami, co 4-5 oczek, a następnie mocujemy do ziemi za pomocą kołków plastikowych po całym zewnętrznym obwodzie nawierzchni; 3-5 kołków na każdą matę. Brzegi ok. 20-25cm wkopujemy z lekkim spadkiem pod ziemię pod kątem 45 stopni. Wysiewamy trawę.

Najlepszy efekt uzyskamy, jeżeli plac zabaw pozostanie zamknięty do momentu gdy trawa wyrośnie. Przy natychmiastowym użytkowaniu istnieje ryzyko, że maty przerostowe wbiją się w ziemię, co zmniejszy efekt amortyzujący.

Często powtarzanym błędem jest zasypywanie mat ziemią. Pamiętajmy, aby tego nie robić, ponieważ maty stracą swoje właściwości amortyzujące.

Montaż nawierzchni przez firmę Educarium

Możemy wykonać kompleksowo montaż nawierzchni na terenie całego kraju. Mamy wyspecjalizowane ekipy w montażu placów zabaw z wieloletnim doświadczeniem. Daje to gwarancję, iż plac zabaw będzie wyglądał doskonale przez wiele lat. Nasi fachowcy, jako specjaliści w budowaniu placów zabaw, doskonale znają normy bezpieczeństwa dot. placów zabaw i kontrolują podczas prac montażowych, zgodność placu zabaw z tymi normami.

Zakres naszej pracy zależy od Państwa potrzeb, możemy przygotować całą dokumentację związaną z budową placu zabaw. Mogą to być wizualizacje, szkice jak również przygotujemy projekt budowlany  Dostarczamy również dokumentację powykonawczą zgodnie z ustaleniami z Państwem.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub konkretnej oferty to zapraszamy na kontaktu z nami.